Bądź BEZPIECZNY

Paralotniarstwo silnikowe jest wspaniałym, choć nieco ryzykownym sportem. Dlatego przywiązujemy ogromną uwagę do każdego najmniejszego szczegółu aby zminimalizować ryzyko.

Test pod obciążeniem 2250kg

Co to znaczy? To oznacza, że uprząż i rama SCOUT jest certyfikowana zgodnie z European Standard EN 1651 (chociaż nie jest to obowiązkowe w większości krajów).
To znaczy, że możesz latać bezpiecznie a my - spać spokojnie.

 

Test w infinity thumbling.

Nasz test-pilot uwiarygodnił wytrzymałość SCOUT'a. Infinity thumbling jest jedną z najniebezpieczniejszych akro-figur, gdzie pilot znajduje się w przeciążeniu nawet 10G. SCOUT wytrzymuje takie przeciążenie bez najmniejszego problemu.
Większość osób nie wykonuje tak niebezpiecznych manewrów, ale warto wiedzieć i pamiętać, że ten sprzęt daje taką gwarancję.

Dziękuję Javi Malaguita za zabawę i radość - lataj bezpiecznie.

Smart Bar

Zamiast śruby trzymającej ramię podwieszenia zaprojektowaliśmy SMART-BAR, gdzie siła rozłożona jest na większej powierzchni. Śruba w podwieszeniu SCOUT'a nie jest obciążona cały czas, a jedynie trzyma ramię na swoim miejscu.

Zapobiegamy wypadkom

SafeStart to mały komputer, który monitoruje pracę silnika. W przypadku nagłego wzrostu obrotów silnika w pierwszych trzech sekundach po uruchomieniu, system wyłączy silnik.
Napędy SCOUT są standardowo wyposażone w SafeStart.

Zintegrowany kontener na spadochron zapasowy

Kontener znajduje się pod siedzeniem. Nie musisz zawieszać dodatkowego kontenera z boku lub z przodu co przeszkadzałoby Ci w starcie. Zamontuj swój spadochron na stałe. Jeśli będziesz go potrzebował - pociągnij za uchwyt.

Karbonowa przegroda silnika.

Ergonomiczna przegroda z karbonu zabezpiecza i rozkłada na dużej powierzchni siły występujące podczas uderzenia. Chroni to Twoje plecy i kręgosłup przed uszkodzeniami, które mogą być spowodowane elementami ramy i silnika.


SCOUT jest w pełni certyfikowany.

Certyfikaty SCOUT'a są zgodne z regulacjami Uni Europejskiej. Posiadamy certfikaty w Czechach i Austrii. W większości innych krajów nie są one potrzebne. Latając na napędach SCOUT masz pewność, że robisz to w pełni legalnie i bezpiecznie.